Intermodal; kara nakliyesinin  hız ve esnekliğini, denizyolu nakilyesinin düşük maliyetlerini ve demiryolu nakliyesinin çevredostu konseptini birleştiren bir nakliye modelidir.

Taşımalar, standart tır hacmine eşdeğer hacimli, 45’ high-cube pallet wide konteynerler ile yapılmaktadır. Konteyner yükleyicinin tesisinde yüklenir ve yüke ek bir elleçleme yapılmadan en güvenli şekilde direkt olarak alıcıya teslim edilir. Türkiye ile Avrupa arasındaki sefer süresince;  karayolu, denizyolu ve demiryolu kombinasyonundan yararlanan bir nakliye modelidir.

Türkiye – Avrupa hattında günlük programlar ile  intermodal  nakliye çözümleri sunmaktayız. Sevkiyatın gereksinimine göre en etkin ve hızlı çözümü sunmak için; Halkalı, Haydarpaşa, Pendik ,İzmir ve Mersin terminallerinden stratejik olarak yararlanılmaktadır.

Bu etkin ve çevredostu nakliye modelinin kullanılacağı en uygun ülkeler; Türkiye, İtalya, İsviçre, Avusturya,Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya, Polonya, Almanya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Fransa, İngiltere ve İrlanda olarak sıralanmaktadır.